Kristal Kuvars tüm kristaller arasında en güçlü şifa veren taştır.  Berrak Kuvars, güç taşı olarak bilinir ve herhangi bir enerjiyi ve ya niyeti artırma özelliği vardır. Kristal Kuvars , olumsuz enerjilere karşı korur, yüksek benliğinize bağlantı kurar.
Berrak Kuvarsın aurayı güçlendirdiği bilinir.Kuvars genellikle tüm çakraları temizlemek,  etkinleştirmek ve dengelemek için kullanılır. Enerjileri üzerinde topladığı için bu taşları düzenli olarak temizlemek önemlidir.
Doğal formdaki Kuvarslar enerjilerini çevresine yayar. Berrak Kuvars, niyetle programlanabilir ve şifa enerjisi yaymak için merkezi bir yerde tutulabilir. Doğal formdaki Kuvars kristalleri altıgen şeklinde oluşur. Altıgen Berrak Kuvarsın  Kutsal Geometrisi, enerjik titreşimleri artırmaya yardımcı olur.Kristal kuvarslar, Reiki, meditasyon ve her tür enerji çalışmasında kullanmak için harika kristallerdir.

En parlak ve  dikkati çeken kuvarslar erkek kuvars denilen türüdür , çünkü bunlar büyük bir berraklığa sahiptirler.
Gerçekten de, bu tür kristaller çoğunlukla en yoğun enerjileri yayarlar.
Erkek kristal, berrak olmaları sebebiyle  zihinleri  karışmış, negatif duygular taşıyan kişiler üzerinde büyük bir etki yapacaktır. Bu kişiler,  dikkatlerini böyle bir kristal üzerinde yoğunlaştırırlarsa, bu  onların bastırılmış duygularından kurtulmalarına yardım ederek, hayata daha berrak ve pozitif  bakmalarını sağlar.

 •  Pozitif ya da erkek kristaller insan üzerinde aktive edici   özellikle fiziksel yorgunluğun sorun olduğu durumlarda yararlıdırlar.Dişi kuvars çeşitleri ise opak , donuk oldukları için erkek kuvarslar kadar dikkat çekmezler fakat benzersiz özelliklere sahiptirler.
  Ruhsal ve fiziksel olarak aşırı çalışan kişileri sakinleştirmek , stresten arındırmak için kullanılır.
  Kişiliklerinin hassas ve duyarlı yanıyla bağlantı kurmakta zorluk çekenler,
  Donuk dişi  bir kristal bulup onu her gün kullanırlarsa olumlu bir sonuç elde ederler.

 • Kuvars Kristali, Ruhsal  enerjiyi olabilecek en üst düzeye çıkarır bu konuda en etkili taşlardandır. Kuvars ,  varlığın tüm düzeylerinde calışır. Psişik yetenekleri artırarak sizi ruhsal amacınıza yaklaştırır.Niyetleri güçlendirir , olumlu düşünmeye , farkındalığı artırmaya destek olur.
  Pınar Künar
  Şifa Taşları

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here