Eski zamanlarda kadınların en çok tercih ettiği desenlerden olan pötikare deseni 2017 ilkbahar yaz modasında yeniden kadınların gözdesi olma yolunda hızla ilerliyor. Modernize edilmiş şekilleri, farklı boyutları ve yine sezonun hitleri arasında yer alan volanlar, nakışlar ile buluşan farklı varyasyonları ile bu yaz sokak modasının en sevilen ve tercih edilen parçaları pötikareler….

Nakışlar, Asimetrik Kesimler,Volanlar,Fırfırlar

Asimetrik kesimlerle birlikte daha spor ve tarz bir görüntüye kavuşan pötikare parçalar, volanlar, çiçek ve hayvan desenli nakışlar, tığ işi ve patch gibi desenler ile de daha sevimli ve romantik bir tarza kapı aralıyor. Bir piknik havasını anımsatarak neşe ve huzuru çağrıştırması, masum ve sempatik duruşu ile siyah-beyaz, kırmızı-beyaz pötikareler bu yaz  gardroplarımızda yerini almaya hazır.

 

 

Pötikareyi bu yaz sade versiyonlarından ziyade değişik asimetrik tasarımlar, fırfırlar, volanlar ve değişik nakışlar ile birlikte görmekteyiz. Ayrıca midi ve maksi etekler, gömlekler ve tunikler bu yıl pötikarenin en çok kullanıldığı parçalar.

 

 

Nasıl Kombinlenmeli?

Pötikareyi bu yaz en çok kırmızı-beyaz sonrasında siyah-beyaz şekillleri ile görüyoruz. Kombin yaparken pötikareyi düz renkler ile kullanmayı unutmamalıyız. Siyah-beyaz ekose ve pötikareleri; kırmızı, sarı, fuşya ve çivit mavi ile kombinleyebilir, kırmızı-beyaz pötikareleri ise beyaz bir Jean pantalon ile kombinleyerek hem rahat hem de fresh bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

 

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here