Bu sezonun en sevilen detaylarından olan volanlar özellikle yakalarda ve kollarda romantik ve asil görüntüsü ile dikkatleri çekiyor.

Ingiliz Rönesans etkisi özellikle kol uçlarında kullanılan volanlarla etkisini hissettiyor. Eski çağları anımsatan vintage etkisi ile romantik, minimal kesimleri ve sade ve düz çizgileri ile de  bir o

kadar da modern duran gömlekler, elbiseler, bluzlar bu yazın en sevilen parçaları.

Bilekten veya dirsek kısmından bollaşan çiçek detaylı veya düz kesim bluzlar, gömlekler ve elbiseler ile yaz mevsiminin rahat ve cıvıl cıvıl havasını iliklerimize kadar hissedebileceğiz.

Volanlı Elbiseler Bu Yaz Çok Moda

 

 

 

Omuz detayı olarak kullanılan volan ve fırfırlar ile tasarlanan elbiseler bu yazın en romantik ve naif parçaları diyebiliriz.

 

 

 

 

2017 Tesettür kiyafetlerinde  tasarımcıların özellikle bluzlarda ve tuniklerde kol detayı olarak bilekten tek ve geniş volan ya da kollarda üç katlı volanlar tercih ettiklerini görüyoruz. Ayrıca etek ve üst takımlarda da üst parçaların etek uçlarında volan detayına çok sık şahit oluyoruz.

Nasıl Kombinlemeliyiz?

Volan detayını çok seven ancak yerinde ve doğru kullanım ile kombinlemek isteyenlere bir kaç küçük ipucumuz var.

Öncelikle volanlar çok hareketli parçalar olduğu için volanı nerede tercih etmek istediğinize doğru karar vermelisiniz.

Eğer üst parçada volan kullanıldıysa pantolon veya etekte sade bir tercih yapmak gerekecektir. Ayrıca kullanılan aksesuarlarda da daha sade tercihler yapmak şık bir görüntü elde etmek için doğru bir seçenek olacaktır.

Volan kullanılan parçaların vücutta bulunduğu yeri daha büyük ve iri göstereceğini göz önünde alarak tercihler yapmak yerinde olacaktır. Son bir hatırlatma olarak tesettür açısından volanlı tunik ve elbiselerin kollarının içine tercih edilebilecek kolluk alternatifleri de bu sezon çok revaçta.

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here