Selamlarin En Guzeli ile,

Ramazanin son gunlerine yaklasirken bir yandan bayram heyecani bir yandan kadir gecesini en guzel sekilde ihya edebilme, yakalayabilme telasi ile geciyor gunler…

Ramazan aktivitelerimizin de yavas yavas sonuna yaklasiyoruz. Bugun birlikte bir Ramazan hikayesi yaziyoruz…

Bugunku Aktivitemiz Ramazanla Ilgili Hikaye Tamamlama 

 Bugunku aktivitemiz daha cok okul cagi icin, ancak tabiki okul oncesi icin de sozlu bir hikaye kurgulayabilirsiniz ortak katilim ile…

Bu etkinlik kac kisi ile yapilacaksa o kadar kagida ve kaleme ihtiyacimiz var. Eger evlatlariniz veya ogrencileriniz henuz yazamiyorlarsa sozlu olarak da ifade edebilirler kendilerini.

Oncelikle herkese bir kalem ve bir bos kagit veriyoruz. Ramazanla ilgili iki cumle yazmalarini istiyoruz, hikayeye baslama adina. Kucuk bir cocugun ilk orucu olabilir, ezan sesi ile iftar vakti olabilir, sahur uzerine olabillir, teravih ile ilgili olabilir. Hikayenin nerede, ne zaman gecmesini istiyorlarsa, ana karakter kimse ilk iki cumlede mutlaka belirtmeliler.

Herkese 2 dakika sure veriyoruz. Iki dakikanin sonunda herkes kalemlerini birakiyor ve saat yonunde kagitlari degistiriyoruz birbirimizle:) Tekrar iki veya uc dakika veriyoruz ve bu sure icerisinde herkes onune gelen kagittaki hikayeyi gelistiriyor ve eklemeler yapiyor Ramazan konusuna uygun bir sekilde. Surenin sonunda yine ayni yonde kagitlari degistiriyoruz. Tekrar sure belirliyoruz ve herkes onune gelen hikayeyi gelistirmeye devam ediyor. Bu sekilde uc tur daha donebilir kagitlar. En sonunda herkes son tamamladigi kagittaki hikayeyi sesli bir sekilde okuyor:) Herkes hikayesinin nasil da gelistigine elbette hayret ediyor:) Cok eglenceli ve keyifli bir aktivite, mutlaka yapin tavsiye ederim:)

Dedigim gibi okul oncesi icin de yazma yerine sozlu gelistirme olabilir, herkes iki cumle ile ortak bir hikayeyi gelistirebilir:)

Keyifli Ramazanlar..

Sevgilerimle…

 

Paylaş
Önceki İçerikRamazan Aktiviteleri ve Görevleri (5)
Sonraki İçerikNedir Bu 3. Dalga Kahve?
Merhaba Ben Sevde. 32 Yaşındayım. İzmirliyim. İlahiyat Fakültesi mezunuyum 'Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi', 'Din ve Değerler Eğitimi' öğretmeni olarak 10 yıl gorev aldim. Öğrenci kalmaktan vazgeçemeyip tekrar okula dondum ve Din Psikolojisi alanında yüksek lisans eğitimime devam ediyorum.Öğrenmeyi, yazmayı, okumayı, sanatın her dalını, fotoğraf çekmeyi, yeni kültürler tanımayı seviyorum.Ala Dergide 2 yıl kendi alanımda yazılar kaleme aldım. Narcicegi adlı bir blogum vardı ve tüm eski yazılarımı Lavanta Bloga taşıdım. Lavanta Blog'da daha çok din ve değerler eğitimi alanında ve ilgi alanlarıma dair yazılar paylaşacağım. Lavanta Blog bir hayalin gerçeğe dönüşmesi ve atıcağımız güzel adımların ilk basamağı olacak inşallah. Sevgilerimle.

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here