FOR YOU…
Yeni bir başlangıç için ne kadar güzel bir gün.
Ben Yasemin. İzmirli bir kahvesever. Galatasaraylı.
7 yıldır anne. 10 yıldır eş. 28 yıldır öğrenci.
Eski İngilizce öğretmeni. Yeni metin yazarı ve içerik yöneticisi.
İngiliz Edebiyatı mezunu. Kitap okuma sevdalısı.
Sanatı, boyaları, fırçaları sever. Ama en çok fotoğraf makinasını.
Her telden çalınca modu sürekli değişir. Bu yüzden “Yasem in the mood” dedik. Modumdayım.
Ne modundayım? For you. Bugün sizin için modumdayım.
Bir sonraki yazımda For coffee, for health, for food olur belki.
Peki niye İngilizce? Çünkü bu kız 12 yaşından beri İngilizce okuyor, yazıyor, konuşuyor ve düşünüyor. Hatta bazen kendini İngilizce daha iyi ifade ettiğini söylüyor.
Kendisi nasıl düşünüyorsa, nasıl rahat ediyorsa onu takip edenlere o şekilde ulaşmak istiyor. Bu şekilde daha rahat, daha samimi olabileceğine inanıyor.
Bu köşede sizlerle, çektigi fotoğrafları, gittiği yerleri, ziyaret ettiği mekânları, yediği yemekleri, gördüğü insanları, okuduğu kitapları, dinlediği müzikleri, hayattaki deneyimlerini, tanıdığı insanları ama en çok da içtiği kahveleri paylaşacak.
Yeni bir başlangıç için ne kadar güzel bir gün. Sizce de öyle değil mi?⁠⁠⁠⁠
Paylaş
Önceki İçerikCevheristan
Sonraki İçerik2017 İlkbahar-Yaz: Taze ve Capcanlı, Naif ve Asil
mm
Yasemin Topuz. İzmirliyim. Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum. 10 yıl boyunca İngilizce öğretmenliği yaptım. Aynı zamanda İngiliz Dili Eğitimi yüksek lisans öğrencisiyim. Yaklaşık iki yıldır nitelikli kahve ve 3.dalga kahve akımı ve mekânları ile ilgiliyim. Halihazırda kahve başta olmak üzere birçok farklı alanda metin yazarlığı ve içerik üretimi yapıyorum. Hayatımın farklı dönemlerinde farklı alanlara ilgi duydum hep. Spor, sanat, edebiyat, seyahat, fotoğrafçılık ve kahve. Tüm bunların hepsinden bahsettiğim bir blog da var. Lavanta blogdaki yazılarımda ise yine hayata dair her şeye dokunacağım. Keyifli okumalar..

Cevap ver

Please enter your comment!
Please enter your name here